CzechEnglishFrenchGermanHungarianRussianSlovakUkrainian

bobita-art.com

Днями в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту Василь Бобіта презентував персональну виставку робіт “Барви міста”. Майже всі твори представлені вперше.

Експозиція займає два зали музею, її назву сам автор пояснює так: “Місто часто сприймається сірим, я ж хотів підсилити його барви – звідси й назва. Я хотів зробити його гарнішим та яскравішим за допомогою кольору. Сірими міста були при совєтах, а зараз це не так. Взагалі урбаністика – це моя улюблена тема. На цій виставці представлені тільки міські пейзажі, здебільшого чеські. Особливо люблю Прагу – вперше побував там у 1975 році й закохався в це місто. Відтоді буваю там майже щороку. “Барви міста” – це не тільки колір, але й емоції, настрій. Прагнув створити приємний образ міста, в якому би хотілося жити і творити”, – каже Василь Бобіта.

Кольорова гама художника яскрава й чиста. Зізнається, що найбільше йому до душі синій, але коли обирає барви, завжди думає про те, як із їхньою допомогою передати настрій, емоцію.

Більшість експонованих робіт створена впродовж цього року, хоча є кілька творів 2015-2017 років. Аромат свіжої фарби й соковиті кольори занурюють глядача в творчу атмосферу – майже сімдесят полотен перенесуть на вулиці Чехії, Словаччини, Угорщини, Хорватії, Франції. Є тут і закарпатські міські мотиви. Прогулятися залами – одне задоволення.

Стиль автора упізнаваний – це синтез декількох напрямів, що в сумі роблять його роботи цікавими й оригінальними. “Я не прихильник відкритої абстракції: вважаю, що навіть абстракція має нести якусь ідею, зміст”, – каже митець.

До огляду експозиція буде доступна щонайменше два тижні, – повідомляє Культурно-мистецька фундація Brovdi Art.

VB 1VB 2VB 3VB 4VB 5VB 6

Текст: Ксенія Шокіна,

фото: Наталія Павлик

Відділ культури Закарпаття

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *