CzechEnglishFrenchGermanHungarianRussianSlovakUkrainian

bobita-art.com

Виставка картин художника під назвою «Барви міста» розгорнулася в Закарпатському обласному музеї народної архітектури і побуту. Цей митець впізнаваний саме завдяки власній манері письма – безконечній грі кольорів і форм.

Тому саме кубізм у першу чергу спадає на думку, коли бачиш, як за допомогою простих і всім зрозумілих форм – кола, трикутника чи куба – Василь Бобіта вибудовує собі світ. Але це не абстрактні форми, а ті, які розповідають про щось рідне для самого автора.

Кольори в художника напрочуд теплі й виразні. Це може бути якийсь дуже щирий зелений, а якщо жовтий – то такий, що аж гарячий, або ж червоний, котрий невдовзі стане багряним. Але завжди це дуже вітальні кольори – ті, які закликають жити. Мабуть, тому одна з картин Василя Бобіти так і називається: «Все буде добре!». Власне, це мотив усієї виставки іршавського автора.

А ще репрезентована добірка – це буяння ліній, коли речі перетинаються між собою, проте від цього відчувають не ворожість, а умиротворення. Все на цих картинах щасливо співіснує. Митець показує нам якраз такі моменти, коли одна річ переходить кордони іншої. Одне з полотен і називається «Межа».
Багато робіт присвячено місту як факту людського існування. Тут постали силуети населених пунктів Чехії, Угорщини, Словаччини, Хорватії, Франції, а не тільки рідного краю. Хоч і Закарпаття в картинах В. Бобіти багато. Як от колесо Гамори, що нагадує солярний символ. Чи шпилі наших храмів, старі вулички…

Полотна майстра, які глядачі побачили на виставці у скансені, – це здебільшого доробок останніх років. Тому навіть ті, хто знає художника, могли сподіватися на відкриття, бо побачили ці картини вперше.

Марина БОДНАР

Новини Закарпаття

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *